Manipulátor objímek různých rozměrů
indeva
handling pipe couplings

Květen 18, 2015

Manipulátor objímek různých rozměrů

Přesuny objímek různých rozměrů v stavu nulové gravitace.

Manipulátor objímek různých rozměrů

Manipulátor INDEVA® vybavený nástrojem uchopení pro manipulaci s objímkami s hmotností přibližně 50 kg na mazací lince velmi úspěšně splnil potřeby vyšší produktivity a bezpečnosti práce ve velké společnosti.

Díky manipulátoru INDEVA® může obsluha uchopit 2 objímky současně, otočit je o 90° a přesně umístit na mazací linku ve stavu nulové gravitace, čili s téměř nulovou potřebou vyvíjet sílu. Obsluha tedy dokáže zachovávat stejný rytmus práce po celou pracovní směnu s následným zvýšením celkové produktivity.

Objímky, které se přesouvají, mají různé rozměry, které se pohybují od 8,5/8 palce do 15 palců; nástroj uchopení lze manuálně nastavit, aby se přizpůsobil různým rozměrům objímky při každé změně dávky objímek, které se přesouvají.

Úchop nástroje uchopení lze nastavit pro různé hloubky, aby mohli různí členové obsluhy nastavit vzdálenost od přesouvaného nákladu dle vlastních potřeb a byla tak dosažena přizpůsobená ergonomická poloha.

Pomocí jednoduchého voliče lze aktivovat nebo deaktivovat kleště, aby umožnily uchopení 1 nebo 2 objímek najednou.

Manipulátor používaný pro tuto aplikaci patří do řady Liftronic® a jako takový umožňuje díky elektronickému ovládání zvýšenou přesnost pohybů a umístění nákladu. Díky technologii automatického vyvažování, která je typická pro zařízení INDEVA®, lze přesouvat náklady různé hmotnosti bez potřeby volby odlišného přednastavení nákladu při změně hmotnosti.

 

Tags: , , , , , , ,