Společnost Pirelli používá zařízení INDEVA® pro přesuny pneumatik
indeva
Pirelli tires

Duben 2, 2015

Společnost Pirelli používá zařízení INDEVA® pro přesuny pneumatik

Společnost Pirelli používá zařízení INDEVA® pro přesuny pneumatik

Společnost Pirelli je významným zákazníkem společnosti Scaglia INDEVA® již po mnoho let v moha zemích světa a v letošním roce nainstalovala manipulátory INDEVA® ve své provozovně v Brazílii, čímž potvrdila svou politiku volby pokročilé technologie pro přesuny pneumatik.

V Brazílii má 5 provozů s více než 6000 zaměstnanci. Ve světě Pirelli provozuje 24 provozoven ve 12 zemích, 3 střediska výzkumu a vývoje, obchodní činnost ve více než 120 zemích na 5 kontinentech a s přibližně 24 tisíci zaměstnanci.

Manipulátory INDEVA® umožňují přesouvat pneumatiky různých rozměrů a s hmotností až 40 kg jednoduše, rychle, bezpečně a zcela ergonomicky!

nasnímaná během kolaudace v provozovně Scaglia INDEVA® v Itálii.

*  fotografie nasnímaná během kolaudace v provozovně Scaglia INDEVA® v Itálii.

Řešení INDEVA®, která kromě manipulátoru-nulovacího zařízení hmotnosti zahrnují i přizpůsobené systémy uchopení, umožňují přesouvat pneumatiky během procesů kontroly, paletizace a umístění do polic.

Scaglia INDEVA® navrhla systém na základě pečlivé analýzy všech modelů pneumatik pro motorová vozidla vyráběných společností Pirelli v Brazílii; hák systému uchopení tedy umožňuje manipulovat s různými modely optimálním způsobem.
Pneumatiky jsou uchopeny z dopravního pásu v horizontální poloze a následně jsou umisťovány do regálu ve vertikální poloze nebo na palety v horizontální poloze.
Používání zařízení INDEVA® eliminuje riziko nehod během přesunů pneumatik: obsluha nyní může přesouvat různé modely pneumatik téměř bez námahy, intuitivně, při průběžném zachování ergonomického postoje ve všech fázích cyklu přesunu a bez potřeby zastavení v důsledku nastavení systému v případě změny hmotnosti zvedané pneumatiky.

Mnoho výhod, kterým je třeba ještě doplnit výhodu zachování rychlosti nezbytné pro tento typ operace. Tato prospěšná kombinace výhod (zlepšení ergonomie a bezpečnosti společně s konstantní produktivitou) je možná pouze díky manipulátorům s elektronickým ovládáním INDEVA®, neboť tradiční řešení s pneumatickým ovládáním nedokáží takový výkon zajistit!

Fotogalerie INDEVA® řešení pro manipulaci s pneumatikami

Tags: , , , ,