INDEVA® HOIST nově definuje standard dokonalosti tradičních kladkostrojů

Společnost Scaglia Indeva s hrdostí představuje kladkostroj INDEVA® Hoist, který byl navržen tak, aby ve srovnání s tradičními kladkostroji zlepšil snadné používání a bezpečnost obsluhy i celkovou produktivitu.

Oproti tradičním kladkostrojům rozhodně poskytuje vyšší ergonomii pro obsluhu, která nemusí mačkat a stále mačkat žádná tlačítka pro pohyby nahoru/dolů nebo pro volbu jiné rychlosti zvedání.

Stačí uchopit citlivou rukojeť a pohybovat uchopeným břemenem nahoru nebo dolů. Rukojeť rozpozná váš záměr zrychlit nebo zpomalit pohyb a automaticky a postupně aktivuje jinou rychlost, což umožňuje plynulejší pohyb a menší kývání břemene.

K dispozici jsou 2 modely:

Bezpečnost především

INDEVA® Hoist je vybaven bezpečnostními zařízeními, která chrání jak obsluhu, tak zvedaný náklad:

  • brzda se okamžitě aktivuje, když obsluha opustí rukojeť a vzdálí se od kladkostroje, stejně jako v případě výpadku proudu nebo stisknutí tlačítka STOP nebo nouzového tlačítka.
  • v případě delšího používání tepelné ochranné zařízení zablokuje motor, aby se zabránilo jeho přehřátí, ale umožňuje řízený sestup, dokud se uchopené břemeno neopře o bezpečnou podpěru.
  • pokud obsluha opustí rukojeť na dobu delší než 5 minut, systém vždy přejde do pohotovostního režimu a pro jeho opětovnou aktivaci je nutné stisknout tlačítko Start: jedná se o bezpečnostní nastavení, které zabraňuje neúmyslnému opětovnému spuštění kladkostroje.
  • tlačítko STOP a RESTART je kromě blikajícího světla vybaveno také světelnými signály 3 různých barev, které indikují stav stroje včetně nouzového stavu nebo provozního zastavení.
  • Bezpečná a spolehlivá konstrukce brzdy: brzdný systém s pohyblivým jádrem pomocí magnetické přitažlivosti je mimořádně bezpečný.

Ergonomie

Díky systému ovládání pohybu pomocí snímací rukojeti je práce pro obsluhu ergonomičtější, protože nemusí neustále mačkat tlačítka, čímž se vyhýbá riziku zánětu karpálního tunelu.

Použití měniče s proměnlivými otáčkami umožňuje plynulejší pohyb než motor s přepínáním pólů a výrazně snižuje odskakování zátěže a kmitání. Přepínání z vysokých na nízké otáčky se aktivuje pomocí snímací rukojeti, která snímá vstup obsluhy, bez nutnosti mačkat tlačítka, a probíhá postupně, což umožňuje plynulé rozjezdy, zastavení při nízkých otáčkách a přesnější polohování břemene.
Větší plynulost pohybu ve srovnání s tradičními zvedáky se projevuje zlepšením ergonomie a pohody obsluhy.

testa scontorno

Šetrné k životnímu prostředí

Absence nebezpečných látek: v souladu s důrazem na ekologickou udržitelnost, který společnost Scaglia INDEVA klade na všechny své výrobní procesy a výrobky, se ani u kladkostroje INDEVA Hoist nepoužívají žádné látky považované za nebezpečné podle evropské směrnice ROHS.

Údržba a trvanlivost

INDEVA® Hoist je navržen pro dlouhou životnost a snadnou údržbu.

Řetěz INDEVA® Hoist je elektrolyticky ošetřen niklem a poskytuje výrazně vyšší odolnost proti korozi a únavě než řetězy galvanicky pozinkované. Zejména odolnost proti korozi a opotřebení při absenci mazání je vyšší. Niklová povrchová úprava rovněž odstranila problém vodíkové křehkosti, ke kterému může docházet při procesu galvanického zinkování.

Jednoduchá diagnostika

Na hlavě nástroje jsou kromě nouzového tlačítka umístěny světelné signály se 3 různými barvami a režimem blikání, které signalizují stav stroje, požadavek na kalibraci atd; pro kalibraci rukojeti stačí stisknout nouzové tlačítko, poté na 2 sekundy stisknout tlačítko pro opětovné spuštění, a když se tlačítko opět rozsvítí, je postup dokončen.

Hlavní funkce

INDEVA Hoist je vyroben z vysoce kvalitních komponent a inovativních prvků, které zajišťují bezpečnost a ergonomii obsluhy, jakož i vyšší efektivitu výroby, odolnost a snadnou údržbu.

Hlava ovládacího nástroje

Ergonomický a kompaktní design, který umožňuje široký přehled o pracovním prostoru.
Na hlavici je umístěno nouzové tlačítko, světelné tlačítko zastavení a opětovného spuštění, které je schopno generovat světelné signály 3 různých barev a blikací režim signalizující stav stroje.

Motor výtahu

Motor je vyroben podle FEM třídy 2m s napětím 400 V 50 Hz. Stupeň krytí je IP54. Brzdný systém motoru je elektromechanický pružinový typ se stejnosměrným napětím 103 V. Stroj musí pracovat ve vnitřním prostředí bez výparů; v případě jiného prostředí nebo venkovního provozu požádejte o radu techniky společnosti INDEVA.

Redukce

IH 500: reduktor je složen ze šikmých ozubených kol, což umožňuje postupné rozložení sil na zub a zároveň snížení provozní hlučnosti. Tyto součásti prošly tepelnou úpravou, která zajišťuje vysokou mechanickou odolnost a odolnost proti opotřebení.

IH1000: reduktor je typu koaxiálního válcového ozubeného kola a je konstruován tak, aby bylo možné snadno měnit rychlost zdvihadla zvětšováním nebo zmenšováním velikosti komponentů (ozubených kol).
Převodovka vyrobená z vysoce odolné oceli prochází kalením a tepelným kalením a namontovaná na hřídelích s otočnými ložisky v olejové lázni zaručuje dlouhou životnost.

Omezovače zatížení a zdvihu

Omezovač hmotnosti

Zvedáky jsou vybaveny spojkou, jejíž nastavení zabraňuje překročení jmenovité nosnosti. Spojka zasahuje také v případě překročení zdvihacího háku; spojka kladkostroje je nastavena na 30 % jmenovité nosnosti.

Omezovače zdvihu

Zvedáky jsou vybaveny omezovači zdvihu nahoru a dolů, které omezují maximální zdvih nahoru a dolů. Skládají se ze dvou mikrospínačů působících na řídicí obvod motoru.

Elektrické ovládací panely

Vyrábějí se standardně podle normy CEI-EN 60204, jsou vyrobeny podle návrhu společnosti INDEVA a mají ocelovou skříňku lakovanou barvou RAL 1018 s těsněním zajišťujícím krytí IP54. Řízení je na nízké napětí 24 V

Zátěžový hák

Hák je vyroben z vysoce odolného materiálu a je vypočítán tak, aby vydržel přetížení (při správném použití). Bezpečnostní západka umožňuje bezpečné uchopení břemene a zabraňuje jeho rozpojení.

Dvourychlostní zvedák

Vestavěný měnič kladkostroje automaticky umožňuje 2 přednastavené rychlosti s plynulým přechodem z jedné na druhou bez nutnosti stisknutí jakéhokoli tlačítka; maximální rychlost je zaručena se zátěží i bez ní.

Řetězová krabice

Tato položka je vyrobena z nárazuvzdorného plastu.