Výzva

Společnost zabývající se výzkumem, výrobou a rafinací energetických zdrojů hledala efektivní řešení, které by usnadnilo umístění a zašroubování řady potrubí pro tok vyrobených olejů. Jednalo se o potrubí s ocelovou objímkou na konci o hmotnosti 25 kg, s nímž obsluha manipulovala ručně, když se přesouvalo z „klidové“ polohy na podpěrách umístěných v blízkosti nádrží do „provozní“ polohy, tj. připojené v různých výškách k rozvodným kohoutům, kde bylo třeba potrubí podepřít, zatímco se ocelová objímka šroubovala na příslušné podpěry. Obzvláště obtížná byla manipulace.

Řešení

Z tohoto důvodu se společnost obrátila na svého dodavatele zařízení, aby našel řešení, které by usnadnilo přesun těchto trubek. Odpovědný technik, který již dříve viděl výrobky INDEVA® u jiných zákazníků, usoudil, že vyvažovač INDEVA® je tím správným řešením. Celý závod společnosti je strukturován tak, aby optimalizoval dostupný prostor, a pro standardní manipulátory zde nebylo místo. Složitost projektu proto spočívala nejen v definování vhodného, bezpečného a praktického spoje pro použití, ale také v možnosti vložit manipulátor do nízkého prostoru plného překážek. Inženýři společnosti Scaglia Indeva® pečlivě analyzovali potřeby a potíže společnosti a zkoumali různé možnosti, než určili tu, která byla funkční podle potřeb zákazníka a kompatibilní s instalací v dostupném pracovním prostoru. Řešením byla kolejnice Indeva® Liftronic® Easy verze Výškové Rameno, která je vhodná i tam, kde není možné umístit manipulátor na podlahu. Speciální hák byl vybrán po předložení různých návrhů zákazníkovi a vyzkoušení různých řešení upevnění. Instalace manipulátorů vyžadovala jejich dodání v částečně demontovaném stavu a následnou montáž po částech při jejich umístění do příslušného prostoru.

Výhody

  • Bezpečnost a ergonomie: vyvažovačky INDEVA® jsou navrženy tak, aby usnadnily práci obsluze, která již nemusí ručně přemisťovat těžké a objemné náklady, a zaručují maximální bezpečnost a ergonomii, čímž zabraňují zraněním a poškození pohybového aparátu.
  • Přesnost a spolehlivost: díky vyvažovačům INDEVA® a dodávaným úchopným nástrojům je možné přesně a bezpečně umístit břemena.
  • Uživatelsky přívětivé: používání vyvažovacího zařízení INDEVA® je snadné a intuitivní také díky zpracovávat citlivý, obsluha může břemena přemisťovat plynule a bez námahy; manipulátor se stává prodlouženou rukou člověka
  • Rychlost a produktivita: díky elektronickému ovládání a automatickému vyvažování nevyžaduje používání vyvažovačky INDEVA® žádné nastavovací operace; manipulátor automaticky rozpozná hmotnost břemene a okamžitě se přizpůsobí.

Zpětná vazba

Společnost po použití vyvažovací lišty INDEVA® Liftronic Easy verze Výškové Rameno potvrdila spokojenost s dosaženými výsledky a zdůraznila, že operátoři vyvažovací lištu rádi používají.