Výzva

Společnost, která vyrábí ventily, filtry a klouby, musí zvládnout manipulaci s bednami obsahujícími zpracované výrobky z různých strojů rozmístěných ve výrobním oddělení a jejich přesun do jiného stroje. Bedny mohou vážit až 60 kg. To znamená, že bylo zapotřebí dvou pracovníků.

Řešení

Společnost chtěla nejen urychlit výrobní cyklus, ale také zajistit a zlepšit bezpečnost a ergonomii pracovníků. Inženýři společnosti Scaglia Indeva navrhli a dodali společnosti mobilní manipulátor INDEVA® Liftronic® Mobile. Nyní může jediný pracovník s pomocí manipulátoru INDEVA® Liftronic® Mobile bez námahy přenášet bedny jejich odebíráním z různých přípravných míst a po naplnění konkrétní palety je bez námahy přenášet do vstupního prostoru pračky. Zákazníkem navržený manipulátor INDEVA® Liftronic® je totiž namontován na vysokozdvižném vozíku, který umožňuje snadný přesun manipulátoru, takže jeho výhody lze využít v různých fázích, čímž se INDEVA® Liftronic® stává ještě nepostradatelnějším a univerzálnějším.

Výhody

  • Bezpečnost a ergonomie: použití manipulátoru INDEVA® Liftronic® Mobile zajišťuje bezpečnost a ergonomii obsluhy, která již nemusí s těžkými bednami manipulovat ručně.
  • Uživatelská přívětivost: INDEVA® Liftronic® Mobile je skutečným prodloužením lidské ruky. K přemístění beden je nyní díky zařízení INDEVA® Liftronic® Mobile zapotřebí pouze jeden operátor. Manipulace s nákladem nebyla nikdy tak snadná.
  • Rychlost a produktivita: manipulace s bednami je rychlá a efektivní, což umožňuje zrychlit práci obsluhy a zvýšit produktivitu firmy.
  • Automatická detekce a elektronické ovládání: ti, kteří si místo běžných manipulátorů a zvedáků zvolí INDEVA® Liftronic®, se mohou spolehnout na elektronické ovládání a automatické vyvažování. Obsluha provádí přesné a kontrolované pohyby a díky automatickému vyvažování nemusí přerušovat pracovní cyklus, aby přeprogramovala systém podle rozdílné hmotnosti břemene, protože INDEVA® Liftronic® rozpozná změny hmotnosti v reálném čase a podle toho se sama vyvažuje.