NIKOLA project

Společnost Scaglia INDEVA, bývalý dodavatel společností IVECO a CNH, byla vybrána společností NIKOLA, aby navrhla a realizovala řešení pro manipulaci s komponenty pro montáž nových elektrických vozíků.

Pro bezpečnější a efektivnější otáčení, manipulaci a montáž komponentů byly dodány dva systémy Liftronic Air: jeden pro manipulaci s nárazníky a druhý pro snadnou a rychlou montáž přední části vozidel.
Technici společnosti INDEVA díky dlouholetým zkušenostem s vývojem inteligentních zvedacích systémů nejen pro automobilový průmysl důkladně prostudovali požadavky společnosti NIKOLA a integrovali do zařízení řadu šroubováků Bosch, které umožňují obsluze automatické upevnění součásti do kabiny vozidla, a 2 kamery, které umožňují dokonalý přehled o středicích bodech.

Zařízení Liftronic Air je vybaveno třemi rukojeťmi, dvěma po stranách zařízení, které mohou používat dva operátoři současně, a centrální rukojetí, která umožňuje, aby manipulátor používal jediný operátor, čímž se optimalizuje výrobní proces.

Po zavedení manipulátorů INDEVA potřebuje obsluha od začátku do konce cyklu pouze 2 minuty, zatímco dříve trvala montážní operace 5krát déle než dnes. Otáčení a manipulace s obrobky probíhá bezpečně a efektivně díky samovyvažovacímu systému manipulátorů INDEVA.

Společnost NIKOLA je s realizovanými řešeními spokojena a společnost Scaglia INDEVA je hrdá na to, že opět potvrdila zkušenosti a spolehlivost, které již prokázala svým partnerům.

Společnost INDEVA s potěšením oznamuje své partnerství se společností NIKOLA, a to nejen na profesionální, ale také na etické úrovni, neboť se již několik let aktivně podílí na projektu „INDEVA2030“. Stejně jako NIKOLA i INDEVA věří v možnost lepší budoucnosti s nulovými emisemi a je jí ctí, že mohla přispět, byť jen malým dílem, k projektu, který by s vytrvalostí a odhodláním mohl změnit svět a učinit ho lepším.