Bloky motorů

Výzva

Společnost, která se zabývá tepelným zpracováním, chtěla být schopna zvládnout manipulaci s bloky motorů svižným, jednoduchým a rychlým způsobem, a to v počtu 1500 kusů za 8 hodin. Problém pro obsluhu spočívá v tom, že motorové bloky jsou umístěny v koších a obsluha musí při jejich zvedání provádět neergonomickou operaci, která může způsobit poškození lokomotivního zařízení.

Řešení

Společnost se rozhodla obrátit na společnost Scaglia INDEVA®, aby našla řešení, které by nejen urychlilo pracovní cyklus zvýšením produktivity, ale také usnadnilo práci pracovníků. Společnost Scaglia INDEVA® navrhla dva manipulátory Liftronic® Easy, jeden s lineárním kleště pantografu a druhý s vidlicové kleště pantografu. Nakládání obrobků se provádí pomocí systému Liftronic® Easy s lineárním kleště pantografu. Obsluha pomocí manipulátoru Liftronic® Easy přenáší motorové základny vyjmuté ve svislé ose z kontejneru a umisťuje je ve svislé ose na linku. Obrobek pak obsluha otáčí pouhým mírným zatlačením.

Vykládání motorových základen se provádí pomocí manipulátoru INDEVA® Liftronic® Easy s vidlicové kleště pantografu. Bloky motorů odebírá obsluha z válečkového dopravníku na konci linky pomocí zařízení INDEVA® Liftronic® Easy a poté je ukládá na paletu.

Společnost Scaglia INDEVA® dodala zákazníkovi také třetí manipulátor Liftronic® Easy vybavený speciálním hákem, který obsluze umožňuje přenášet dvojici prázdných zásobníků o celkové hmotnosti 240 kg ze stanice vychystávání dílů do stanice vracení prázdných zásobníků.

Výhody

  • Rychlost a produktivita: díky systému INDEVA® Liftronic® Easy jsou nyní manipulační operace prováděny rychleji a přesněji. Obrobky lze jedním plynulým pohybem přesunout do požadované polohy, což urychluje pracovní cyklus.
  • Ergonomie a bezpečnost: Manipulátory INDEVA® umožňují manipulovat s břemeny, jako by byla téměř bez tíže, což zajišťuje bezpečnost obsluhy a předchází nehodám.
  • Snadné použití: Manipulátory INDEVA® se používají intuitivně a snadno, stávají se skutečným prodloužením lidské ruky.