Linear Manipulator for fitting batteries on the underside a bus

Náš kontakt se společností Wright Group se datuje do roku 2017, kdy nás Wrightbus, což je název, pod kterým byla společnost v té době známá, požádal o návštěvu a poradenství ohledně řešení řady problémů s manipulací, které zahrnovaly manipulaci se sedadly, čelními skly, palubními deskami a čalounickými materiály. Projekt byl pozastaven a společnost poté koupil průmyslník Jo Bamford, syn lorda Bamforda (JCB).

Markovi Kyleovi jsme průběžně posílali informace, abychom ho informovali o sortimentu společnosti Indeva, a on nás pozval, abychom se podívali na řízení baterií pro elektrobusy. Měli problémy s montáží baterií na spodní část nového výrobku. Baterie vážily až 130 kg a maximální výška, do které bylo možné vozidlo zvednout, byla 1,1 m. To znamenalo, že potřebovaly nabíječku baterií. To znamenalo, že potřebovali řešení, které by bylo poměrně bez tření, protože obsluha by musela při provádění pracovního cyklu sedět na pohyblivých stoličkách.

Lineární manipulátor jsme v minulosti používali také pro mnoho složitých operací, kde těžké výrobky vyžadují automatické snímání hmotnosti, přesné polohování a přímé ovládání břemene obsluhou.

Ve spolupráci s týmem společnosti Wright Group jsme vyvinuli řešení, které by umožnilo přístup pomocí na míru vyrobeného nástroje pro zásobníky, který by plně podporoval baterii při zvednutí a měl úpravy pro potřeby celé řady.

V rámci našeho běžného postupu byla uspořádána závěrečná specifikační návštěva, byly shromážděny údaje a zákazník rychle schválil návrh a předložení výkresů. Stroj a nástroj byly dodány a bylo provedeno zaškolení obsluhy.

Při poprodejní návštěvě bylo zjištěno, že obsluha byla nadšena snadnou manipulací a úrovní kontroly nákladu, projekt byl úspěšně dokončen!

Společnost Wright Group se těší, že si ve svém závodě objedná další manipulátory pro další aplikace.

Kliknutím sem se dozvíte více o výhodách manipulátorů INDEVA.

Linear Manipulator for fitting batteries on the underside a bus
Linear Manipulator for fitting batteries on the underside a bus