movimentazione di particolari meccanici

Známá italská společnost, která navrhuje a vyrábí součásti pro hydraulické systémy, zpracovávala mechanické díly ručně, přičemž byly zřejmé ergonomické problémy způsobené hmotností dílů (přibližně 20 kg), opakovaností pracovního cyklu, rotací dílů a obtížemi při nakládání mechanických dílů na obráběcí centra, protože obzvláště důležitý byl posun (natažení paží obsluhy).

Společnost Scaglia INDEVA navrhla a dodala společnosti 2 manipulátory Liftronic® Pro, které manipulují s 11 různými modely těles čerpadel. Díly se pohybují pomocí čelistí, které lze rychle vyměňovat pomocí západek (celkem 4 sady). Mechanické díly se vyjmou z boxu a poté se vloží do dvou obráběcích center, z nichž každé provádí 3 pracovní fáze. Uvolňovací operace v různých fázích vyžaduje specifické otáčky včetně řízeného naklápění a ručního otáčení osy, čehož lze dosáhnout díky funkci „Float mode“, která je přítomna u celé řady Liftronic® .
Pohon čelistí je pomocí přepínače schopen manipulovat s uchopením z vnější strany do vnitřní a naopak, v závislosti na půdorysu stroje.
Čelisti byly rovněž potaženy speciálním materiálem proti poškrábání a sklouznutí, aby se zabránilo jakémukoli sklouznutí nebo pádu příslušných mechanických částí, protože jsou po celou dobu pracovního cyklu zcela pokryty chladicím olejem.

Operátoři a společnost si mohli okamžitě ověřit skutečnou provozní a ergonomickou výhodu zapojení manipulátorů INDEVA® do pracovního cyklu.