handling-cases-pallets

Společnost vyrábějící panty pro dveře a okna potřebovala urychlit a zvýšit bezpečnost přesunů krabic a palet v oblasti skladu a expedice materiálu. Krabice přesouvané z palety na paletu mají různé rozměry a hmotnosti.

CYKLUS PŘESUNŮ

– Uchopení z palety umístěné na vysokozdvižnou plošinu až do výše 1500 mm, kus v horizontální poloze,
– Umístění na paletu do výšky až 1500 mm – kus v horizontální poloze.

Přesun palet souvisí s vykládkou kusu z vysokozdvižné plošiny.

Přesuny krabic neprobíhá v dávkách, takže hmotnost a rozměry krabice se soustavně mění. Dále je třeba při skládání expediční palety otáčet krabice podle potřeby. Krabice jsou ovinovány tepelně stahovací fólií.

Ideálním řešením této aplikace bylo manipulační zařízení INDEVA® řady Liftronic® vybavené nástrojem uchopení pomocí podtlaku s automatickým přizpůsobením vyvážení hmotnosti nákladu. Konstrukci nástroje uchopení lze otočit o 90°, aby bylo umožněno otočení krabice na paletě pokládky.
Cyklus přesunů z palety na paletu se provádí za méně než deset sekund a během pracovního dne se opakuje po několika hodin. Obsluha dokáže díky INDEVA® (inteligentnímu průmyslovému manipulátoru) zachovat konstantní výrobní rytmus po celý den bez námahy a bez ohýbání nebo otáčení zad neergonomickým způsobem, které ohrožují její zdraví.
INDEVA® je tedy synonymem vyšší produktivity, větší bezpečnosti a lepší ergonomie.

Samovyvažovací průmyslový manipulátor pro krabice a palety