Cobot su AGV di INDEVA SysDesign
Cobot su AGV di INDEVA SysDesign

Společnost Scaglia INDEVA S.p.A. pokračuje ve svém projektu expanze v oblasti produktů a systémů pro inteligentní továrny a získává většinový podíl ve společnosti SysDesign S.r.l. vložením aktiv divize INDEVA Cobotics. Výstup pro fond Cysero, spravovaný společností AVM Gestioni SGR a podporovaný společností Kilometro Rosso.

Společnost Scaglia INDEVA SpA, lídr v oblasti výroby a prodeje průmyslových manipulátorů, Cobotů, AGV a modulárních systémů Lean, a fondy Cysero a Neway Industrial Srl, akcionáři společnosti SysDesign Srl, mladé společnosti působící v oblasti robotické automatizace, podepsaly dohodu, podle níž společnost Scaglia INDEVA S.p.A. získává většinový podíl ve společnosti SysDesign Srl.

Dne 1. března 2024 došlo k uzavření transakce: Scaglia INDEVA získala 28 % kapitálu společnosti SysDesign, který držel fond Cysero podporovaný společnostmi AVM Gestioni SGR a Kilometro Rosso, a podílela se na navýšení vyhrazeného kapitálu na podporu růstu společnosti. Ve druhém kroku, do konce dubna 2024, vloží Scaglia INDEVA do společnosti SysDesign svou obchodní jednotku INDEVA Cobotics, která je v současné době zodpovědná za inženýring a prodej vozidel Ithe INDEVA AGV a řešení na bázi Cobot, jakož i za domácí distribuci kolaborativních robotů Doosan.

Výsledkem této transakce budou významné synergie v oblasti výzkumu a vývoje, výroby a efektivního využití mezinárodní prodejní sítě, a to i díky silné komplementaritě produktové řady společností SysDesign a INDEVA Cobotics.

Společnost SysDesign Srl, která se přejmenuje na INDEVA SysDesign Srl, se bude profilovat jako dodavatel flexibilních robotických automatizačních řešení pro integrované továrny se zvláštním zaměřením na automatizaci výrobních linek a inteligentní paletizaci.

Celý tým i zakladatelé společnosti SysDesign, bratři Franceschiniové, kteří si v nové společnosti ponechají významný menšinový podíl, budou pokračovat ve svých dosavadních funkcích, což zaručuje kontinuitu řízení a vztahů se zákazníky a dodavateli.
Zákazníci i dodavatelé společnosti SysDesign budou těžit z rozvoje současných aktivit, který bude umožněn integrací do významné průmyslové skupiny.

Touto akvizicí INDEVA posiluje svou přítomnost na rychle rostoucím trhu robotické automatizace a mobilní robotiky. Ve společnosti SysDesign jsme našli technologie a odborné znalosti, stejně jako široký sortiment výrobků, který se velmi dobře doplňuje s výrobky společnosti INDEVA,“ říká Stefano Scaglia, generální ředitel společnosti Scaglia INDEVA SpA a skupiny Scaglia.

Andrea and Marco Franceschini, founders and managing directors of SysDesign declare that „It will be a great honor and at the same time an exciting challenge to become a center of excellence for robotics for the entire Group. Through INDEVA’s extensive sales network, SysDesign will be able to access the European and North American markets, guaranteeing its customers local presence and high levels of service“.

Stefano Gallucci, keyman of the Cysero Fund says: „This exit, the first for the Fund, demonstrates the team’s ability to read the market and identify the best opportunities from a strategic and technological point of view. The sale to a major industrial player is one of the possible – and most likely – exit strategies in the deep tech sector. SysDesign’s story is a good example of the role venture capital can play in Italy.“.

The Cysero Fund, with this transaction, generated an IRR for its investors of around 30%.

‚The role of AVM and its funds is to select start-ups that can be trusted and bring them to successful combinations,‘ emphasizes Giovanna Dossena, Principal of AVM Gestioni.

„SysDesign is an example and a concrete translation of this model.

The transaction was assisted by advisors Renato Tassetti of Studio Pedroli-Venier &Associati and Massimo Zamorani of Deloitte Legal for Scaglia INDEVA SpA, Sara Brunelli of Studio Comma for Neway Industrial Srl and Matteo Pratelli of Bonelli Erede for the Cysero fund.

Scaglia INDEVA SpA

Společnost Scaglia INDEVA S.p.A. byla založena v roce 2004 a je součástí skupiny Scaglia Group, která působí v oblasti mechatroniky a dnes zaměstnává přibližně 1 200 lidí po celém světě.

Společnost Scaglia INDEVA SpA se sídlem ve Val Brembilla v Bergamu, asi 70 km severovýchodně od Milána, je přední společností v oblasti návrhu, výroby a prodeje průmyslových manipulátorů pro ruční manipulaci s břemeny, cobotů, AGV a modulárních systémů Lean s využitím v široké škále průmyslových odvětví, jako je automobilový, strojírenský a elektromechanický, potravinářský, chemický a farmaceutický průmysl. Zákazníky společnosti Scaglia INDEVA jsou přední společnosti ve svých odvětvích v Evropě, Americe a Asii. Společnost Scaglia INDEVA s celkovým počtem přibližně 250 zaměstnanců je přítomna se svými dceřinými společnostmi ve Francii, Německu, Velké Británii, Švédsku, USA, Číně a v dalších zemích s rozsáhlou sítí distributorů.

www.indevagroup.com/company-profile

SysDesign Srl

Společnost SysDesign se od svého založení zabývá kolaborativní robotickou automatizací, nejprve se samořídicími roboty a poté s kolaborativními antropomorfními roboty (Coboty), od samého počátku koncipovanými v perspektivě Průmyslu 4.0.

Nyní je hlavní náplní činnosti fixní a mobilní robotika pro manipulaci, balení a intralogistiku. Společnost SysDesign vyvinula řadu standardních automatizačních řešení, jako je paletizátor EasyCUBE Pall a mobilní robot EasyCUBE Mobot, a také CubeOS®, skutečný operační systém pro chytré továrny, který umožňuje rychlou a efektivní integraci různých továrních automatizačních systémů (AGV, robotické ostrovy, flotily AMR atd.).

SysDesign Srl

AVM Gestioni SGR

Skupina AVM působí v oblasti soukromého a rizikového kapitálu od roku 1995 a má síť italských podnikatelů a institucionálních investorů. Investiční týmy společnosti Avm se specializují a věnují se rozvoji italských malých a středních podniků s cílem realizovat jejich růstový potenciál prostřednictvím agregovaných až střednědobých strategií. AVM investuje se specializovanými fondy v sektorech Life Essentials (Food&Beverage, Health&Beauty, Domotics), robotiky a kybernetické bezpečnosti a impact finance.

Giovanna Dossena je zakladatelkou a ředitelkou společnosti AVM Gestioni.

Cysero Fund – AVM Gestioni