Tradice a inovace: úspěšná kombinace

Rodina Scaglia, rodina dovedných řemeslníků v oboru zpracovávání dřeva (cívky a formy na knoflíky), pochází z Valle Imagna a usadila se na konci 18. století v Brembille. O tři generace později se jeden z nich – Martino – přestěhoval v roce 1868 do Milána. Lombardské hlavní město bylo v této době obchodním centrem v Itálii a tam byla roku 1881 založena Martino Scaglia. V Miláně, který v oněch letech zažíval horečný a bouřlivý hospodářský, sociální a kulturní růst, vyučil Martino oba své syny ve svém povolání; Stefano později převzal vedení výroby a Martino vedení prodeje výrobků.
V prvních letech nového století a až do vypuknutí první světové války neustále rostl trh pro cívky, válečky a kotouče ze dřeva; takže se Stefano vrátil zpět do Brembilly, kde roku 1906 vybudoval první jádro závodu, který až dodnes zůstal obchodním sídlem skupiny Scaglia. Okamžitě se ukázal sklon k inovacím: závod byl vybaven tehdy nejmodernějšími stroji a roku 1911 byl dokonce patentován mechanismus, který zdvojnásobil rychlost práce obráběcích strojů. Tento sklon k inovacím se opět projevil v letech po druhé světové válce, když začala technologická revoluce, která s sebou přinesla pravý převrat ve výrobních metodách a materiálech produktů firmy Scaglia.
Pro podporu vztahů se zákazníky byla v padesátých a šedesátých letech vybudována na tehdejší dobu hustá a rozsáhlá obchodní síť, která pokrývala i vzdálené trhy v Jižní Americe a Asii. Od roku 1970 začal potom proces zakládání různých dceřinných společností pro specifické výrobky (manipulační přístroj, který dnes vyrábí Scaglia Indeva spa, byl firmou Scaglia spa uveden na trh v osmdesátých letech), který vedl k dnešní diversifikované struktuře skupiny.

V údolí zpěvu Sirény

Rodina Scaglia a její podnik. Dvě století mezi Val Brembillou a Milánem

 

Chcete-li se dozvědět více o naší historii procházení skrz stránkách knihy: v údolí zvuk sirény.
Scaglias a jejich činnosti: Dvě století průmyslu mezi Bergamo a Milán